SZC logo

Miskolci Szakképzési Centrum

OM kód: 203060/018 | 3529 Miskolc, Ifjúság útja 16-20.

Intézmény logo

Miskolci SZC Szemere Bertalan Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Felnőttek szakmai oktatása

Minden 16. életévét betöltött személy (felső korhatár nélkül) részt vehet a felnőtteknek meghirdetett képzésekben. Az első két szakma (az első szakmai vizsga befejezéséig, a második szakma esetén legfeljebb három tanéven keresztül) megszerzése mindenki számára ingyenes. Az iskolákban lehetőség van rugalmas keretek között, akár munka mellett rövid idő alatt szakmát tanulni. A felnőttek emellett több mint 400, szakmai képzés keretében megszerezhető, szakképesítés közül választhatnak.

Technikumi szakmai oktatásba az érettségivel rendelkezők, szakképző iskolai szakmai oktatásba pedig azok kapcsolódhatnak be, akik a középiskola tizedik évfolyamát teljesítették. A szakmai képzésben való részvétel feltételeit és a képzés időtartamát a Programkövetelmények (PK) határozzák meg. A tanórákat heti 2-3 alkalommal az esti órákban vagy hétvégi napokra szervezik, az elméleti órák nagy részét az online térben tartják az intézmények.

A gyakorlati ismereteket tanműhelyben vagy valós gazdasági környezetben, duális képzési partnereknél sajátíthatják el a képzésben részt vevők. A szakmát tanulók szakmai oktatása ágazati alapoktatásból és szakirányú oktatásból áll, és szakmai vizsgával zárul. A  vizsgát sikeresen teljesítő vizsgázók technikusi oklevelet vagy szakmai bizonyítványt szereznek, amely államilag elismert szakképzettséget tanúsít.

A szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzést képesítő vizsga zárja, és a sikeresen vizsgázók államilag elismert szakképesítést tanúsító képesítő bizonyítványt kapnak.

Felnőttként az iskolában szakmákat és szakképesítést is szerezhetek?

Igen. Az első két szakma megszerzését felnőttképzési jogviszonyban is ingyenesen biztosítja az állami szakképző intézmény és az együttműködési megállapodással rendelkező nem állami szakképző intézmény annak, aki a szakképzésben ingyenes részvételre jogosult. Ingyenes képzéseinken az első képesítő vizsga letételéig térítésmentesen tanulhatnak azok, akik még nem rendelkeznek az új szakképzési rendszerben szerzett szakképesítéssel

Munka mellett is tudok szakmát vagy államilag elismert szakképesítést szerezni?

Az iskolák a felnőttek számára mind a szakmai oktatást, mind a szakmai képzést rugalmasan, akár munka mellett, rövid idő alatt szervezik meg, gyakran az esti órákban, akár hétvégén is. Az egyes intézmények képzési programja sokszor ezért is tér el egymástól, igazodva a Képzési és Kimeneteli Követelményekben, szakképesítés esetén a Programkövetelményekben meghatározott tartalmakhoz és a helyi igényekhez.


Szakmák

Alternatív járműhajtási technikus

Specializált gép- és járműgyártás


Tovább

Gépjármű-mechatronikai technikus

Specializált gép- és járműgyártás


Tovább

Járműfényező

Specializált gép- és járműgyártás


Tovább

Karosszérialakatos

Specializált gép- és járműgyártás


Tovább

Kéz- és lábápoló technikus

Szépészet


Tovább

Kisgyermekgondozó, -nevelő

Szociális


Tovább

Kozmetikus technikus

Szépészet


Tovább

Szociális ápoló és gondozó

Szociális


Tovább

Kérjük, hogy NE használja az előjelentkezést! Jelentkezni az szakmaismertetők alján található nagy kék gombbal lehet! Az elektronikus jelentkezési rendszerben lehetősége van online formában jelentkezni a képzésekre. Az e-jelentkezés használatakor először válassza ki iskolánk nevét és képzéseit! A jelentkezéskor az oktatási azonosító szám megadása kötelező. Az oktatási azonosító 2005-től létezik. Ez egy 7-es kezdődő számsor, ami a bizonyítványban vagy régi diákigazolványon megtalálható. Aki 2005 előtt végzett vagy nem találja az oktatási azonosító számát, azt kérjük, hogy a születési dátumát írja be oda pont nélkül folyamatosan. (pl.:19890427) Jelentkezési határidő: Nappali: 2023. június 30. (Pótjelentkezési határidő: 2023. augusztus 31.) Esti: 2023. július 31. (Pótjelentkezési határidő: 2023. augusztus 31.)Az elektronikus jelentkezési rendszerben lehetősége van online formában jelentkezni a képzésekre. Az e-jelentkezés használatakor először válassza ki iskolánk nevét és képzéseit! A jelentkezéskor az oktatási azonosító szám megadása kötelező. Az oktatási azonosító 2005-től létezik. Ez egy 7-es kezdődő számsor, ami a bizonyítványban vagy régi diákigazolványon megtalálható. Aki 2005 előtt végzett vagy nem találja az oktatási azonosító számát, azt kérjük, hogy a születési dátumát írja be oda pont nélkül folyamatosan. (pl.:19890427) Jelentkezési határidő: Nappali: 2023. június 30. (Pótjelentkezési határidő: 2023. augusztus 31.) Esti: 2023. július 31. (Pótjelentkezési határidő: 2023. augusztus 31.)

 

Miért jó felnőttként új szakmát tanulni?

Az élethosszig tartó tanulás jegyében lehetőség van arra, hogy munka és család mellett is átképezzék vagy továbbképezzék magukat az emberek. A szakképző intézménynek lehetősége van arra, hogy a képzésre jelentkezők előzetes tudását felmérje, korábban szerzett munkatapasztalatait figyelembe vegye. Ez által lényegesen hatékonyabb, differenciáltabb lehet a képzés, és a képzési idő is jelentősen lerövidülhet.

A szakképzés lehetőséget biztosít a szakmát szerezni vágyó, vagy magukat átképezni kívánó felnőttek számára is.

Az első kettő, Szakmajegyzék szerinti szakma megszerzése az első szakmai vizsga befejezéséig, a második szakma esetén legfeljebb három tanéven keresztül az állam által, illetve az együttműködési megállapodással rendelkező fenntartó által fenntartott szakképző intézményben ingyenes.

Minden 16. életévét betöltött személy (felső korhatár nélkül) részt vehet a felnőtteknek meghirdetett képzésekben. Az első két szakma (az első szakmai vizsga befejezéséig, a második szakma esetén legfeljebb három tanéven keresztül) megszerzése mindenki számára ingyenes. Az iskolákban lehetőség van rugalmas keretek között, akár munka mellett rövid idő alatt szakmát tanulni. A felnőttek emellett több mint 400, szakmai képzés keretében megszerezhető, szakképesítés közül választhatnak.

Technikumi szakmai oktatásba az érettségivel rendelkezők, szakképző iskolai szakmai oktatásba pedig azok kapcsolódhatnak be, akik az általános iskolát elvégezték. A tanórákat heti két alkalommal az esti órákban szervezik.

A gyakorlati ismereteket tanműhelyben vagy valós gazdasági környezetben, duális képzési partnereknél sajátíthatják el a képzésben részt vevők. A szakmát tanulók szakmai oktatása ágazati alapoktatásból és szakirányú oktatásból áll, és szakmai vizsgával zárul. A  vizsgát sikeresen teljesítő vizsgázók technikusi oklevelet vagy szakmai bizonyítványt szereznek, amely államilag elismert szakképzettséget tanúsít.

A korábbi tanulmányok, megszerzett ismeretek és gyakorlat beszámítható, a képzési idő a beszámítás alapján rövidülhet.


Partnereink

SZC logo

Miskolci Szakképzési Centrum


Miskolci SZC Szemere Bertalan Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

3529 Miskolc, Ifjúság útja 16-20.

Telefon: +36 46 360 125 vagy 06 70 5036187

E-mail: titkarsag_szemere@miskolci-szc.hu

OM azonosító: 203060/018

Felnőttképzési nyilvántartás száma: E-001290/2015


2024Miskolci SZC Szemere Bertalan Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium