3529 Miskolc, Ifjúság u. 16-20.

Tel: 46/360-125 - Fax: 46/562-239

OM: 203060 - info@szemere.sulinet.hu

Tisztelettel köszöntöm minden kedves látogatónkat iskolánk, a Miskolci Szakképzési Centrum Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma honlapján.

A jogelődje révén 1874-ben alapított iskola egyidős a szervezett magyarországi szakképzéssel. A közel másfél évszázad során ifjú szakemberek sokaságát képeztük a város, a térség üzemei, vállalkozásai részére. Nagyon sok az egykori Szemerés diák, közülük sokaknak gyermeke, unokája tanul ma szakmát iskolánkban.

A szülők és a diákok számára is talán a legnagyobb döntés a pályaválasztás, a megfelelő középiskola kiválasztása. Iskolánk szerteágazó képzési kínálattal, több nagy szakterületen mintegy 20 szakmával igyekszik a színvonalas képzést keresők segítségére lenni. Ezzel a színes kínálattal és a több mint ezer fős tanulói létszámmal szeretettel várunk minden tanulni vágyó diákot.

A gyorsan változó gazdasági, szociális és demográfiai körülmények között iskolánk alkalmazkodni igyekszik a mindenkori partneri igényekhez. Esélyeink jók. Az iskola hagyományaira, a nevelőtestület szakmai kvalitásaira és elhivatottságára, a Miskolci Szakképzési Centrum támogatására, Miskolc és a környező települések iskolamegtartó érdekére támaszkodva reményeink szerint az iskola továbbra is jelentős szerepet tölthet be a város és térsége szakképzésében.

Miskolc, 2016. szeptember 1.

Szabó András

ELÉRHETŐSÉGEK

OM: 203060

Miskolci Szakképzési Centrum
Szemere Bertalan Szakgimnáziuma,
Szakközépiskolája és Kollégiuma

Címünk: 3529 Miskolc, Ifjúság utca 16-20.

Központi számunk: 46/360-125

Titkárság: 46/365-912