2018. december 07., péntek 10:43

Milánóban jártunk - ERASMUS+

Írta:

Szepesi Krisztina vagyok 5/13. D osztályos tanuló. Ebben az évben az Erasmus program keretében 14 társammal együtt lehetőségünk nyílt Olaszországban, azon belül pedig Milánóban három hetet eltölteni, hogy egy más országban bővíthessük ki és sajátíthassuk el szakmai tudásunkat.
Ennek a lehetőségnek nagyon örültem, társaimmal együtt, hiszen a szakmai ismereteim kibővítésén túl, lehetőség nyílt egy másik ország népét, kultúráját megismerni.
Ebben a programban, ahogyan azt már említettem 15-en vehettünk részt.  Szeptember 23.-án indultunk el, egy panorámás busszal, (amely bár nagyon hosszú időtartamú utazás volt, konkrétan 14 óra) amely megfelelő kényelmet biztosított számunkra.
Este 10 órára értünk a szálláshelyükre, amely Milánó egy külterületén (Cinisello Balsamo) volt található. Szállásunkon csak a mi csoportunk tartózkodott és megfelelő kényelmet biztosított számunkra, hiszen szobákhoz mosdó és fürdő is tartozott, tehát egy nagyon barátságos, otthonos, kulturált kis házikóban (melynek neve a „Boszorkányok háza” volt J) tölthettük el a három gyönyörű hetünket.

2018. december 07., péntek 10:34

Milánói beszámoló - ERASMUS+

Írta:

2018 őszén egy fantasztikus program részese lehettem az Erasmus jóvoltából. A MSZC Szemere Bertalan Szakközépiskola testnevelőjeként átélhettük azt a csodát, melyet egy 3 hetes Milánói pályázat megnyerése jelentett. Nagy izgalommal vágtunk neki az út szervezésének, nem kis papírmunkával jártak az előkészületek és az utómunkálatok is, de minden percért megérte. A sporttagozatos tanulók, akik kiutazhattak ebbe a csodálatos városba nagyon sok szép élménnyel gazdagodtak. Szakmai fejlődésüket az segítette, hogy betekintést nyertek az olasz edzések világába, s az ott élő edzők módszertani repertoárjába.

November 8-án a 11.C osztály a Klamm háborúja című tantermi előadást tekintette meg.
A darab főszereplője: Fandl Ferenc.
A mai korosztály számára tanulságos a történet: A tanár-diák viszony sokféleségére, a felelősségtudat fontosságára hívja fel a figyelmet.

A fotók a GALÉRIÁBAN megtalálhatók!

2018. október 25., csütörtök 10:58

Iskolapszichológusi tájékoztató

Kedves Szemerés Diákok!
Virágné Kiss Éva iskolapszichológust, hétfő és keddi napokon megtaláljátok az első emeleten, a tanárival szembeni folyosón.

Az alábbi problémák esetében keressétek bizalommal:
  • Tanulási nehézségeknél, pl.: nehezen tudsz koncentrálni, figyelni. Szeretnél új tanulási módszereket megismerni.
  • Nem érzed jól magad az iskolában, osztályközösségben, nehezen barátkozol, kirekesztettnek érzed magad.
  • Családi problémáknál, pl. kevésbé értitek meg egymást a szüleiddel, gyakoriak a konfliktusok, szülők válása, haláleset, betegség stb.)
  • Érzelmi problémáknál, pl.: gyakran szorongsz, félelmeid vannak, alvási problémával, kedvetlenséggel, hangulat ingadozással küzdesz.
  • Kamaszkori testi, lelki változásokkal kapcsolatos kérdésekben.
  • Párválasztási, szexuális témákban.
Akkor is megkereshetitek, ha csak egyszerűen beszélgetni szeretnétek a mindennapjaitokról, örömeitekről vagy nehézségeitekről.
2018. október 25., csütörtök 10:36

Akire büszkék vagyunk - Kossuth Kornél

Írta:

Kossuth Kornél (10.H rendészeti ügyintéző) karate világbajnoki ezüstérmes tanulónk.

Gratulálunk sikeréhez!

2018. október 25., csütörtök 10:31

Megyei Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság

Írta:
Előrébb léptünk a tavalyi ÜCSB-hez képest, hiszen a szemerés diákok a dobószámok mellett egy ugrószámban és a váltóban is érmet szereztek.

Öt bronzérmet nyert iskolánk atléta csapata a Megyei Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokságon, ahol az V. és VI. korcsoportosok (9-12. évfolyam) versengtek egymással.

Távolugróink kiváló teljesítménnyel, 542 cm átlaggal III. helyezettek lettek, a leány svédváltónk szintén a III. helyen ért célba, míg a dobóink fiú súlylökésben, gerelyhajításban és leány diszkoszvetésben is a dobogó harmadik fokára állhattak.
A svédváltóban iskolánk fiú váltó, illetve súlylökő csapata V. helyezést ért el, a súlylökő lányok negyedikek lettek.

Felkészítő tanárok: Soós Istvánné és Deák Géza
2018. október 11., csütörtök 19:58

Tantermi színházi előadás

Írta:
Október 11-én iskolánkban sor  került a Pályaválasztás című tantermi színházi előadásra. A főszerepben Somhegyi Györgyöt láthattuk. Az elgondolkoztató program alkalmat adott arra, hogy számot vessünk életünk alakulásával.

2018. október 11., csütörtök 19:53

Múzeumlátogatáson a 11.C

Írta:

A 11.C osztály október 9-én a Herman Ottó Múzeum Elit alakulat című kiállítását tekintette meg. A honfoglaló magyarság életmódjával, szokásaival ismerkedtek meg a tanulók.

1. oldal / 5

ELÉRHETŐSÉGEK

OM: 203060

Miskolci Szakképzési Centrum
Szemere Bertalan Szakgimnáziuma,
Szakközépiskolája és Kollégiuma

Címünk: 3529 Miskolc, Ifjúság utca 16-20.

Központi számunk: 46/360-125

Titkárság: 46/365-912