Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy iskolánk pedagógusa,

Hajzsó Péter,

2018. május 17. napján életének 50. évében elhunyt.

Nyugodjék békében!

2018. május 17., csütörtök 15:19

KOMPETENCIAMÉRÉS 2018.

Írta:
TISZTELT 10. ÉVFOLYAMOS DIÁKOK ÉS SZÜLEIK!

A 10. évfolyamosok kötelező kompetenciamérése szövegértésből és matematikából 2018. május 23-án reggel ½ 8-tól kezdődik.
Minden tanulónak számológépet (Telefont nem lehet használni!), vonalzót, kék golyóstollat és ceruzát kell hoznia.
A mérés 4x45 perces, közte szünetekkel.
A mérés napján a tanulók 12 óra körül végeznek, ezen a napon az iskola részükre semmilyen más foglakozást nem szervez.

Az MSZC Szemere Bertalan Szakgimnázium 12 diákja szakmai tanulmányi úton vett részt 2017. szeptember 25-től október 14-ig Bécsben. A diákok közül 7 fő kozmetikus és 5 fő fodrász szakmát tanul iskolánkban. A kozmetikus tanulók a nappali képzésben, a fodrászok pedig esti képzésben sajátítják el a szakma fortélyait.

Milánó, 2017. október 6-27.

A 3 hetes képzés óriási lehetőség fiataljaink számára, azonban ezzel a lehetőséggel élni is kell tudniuk. Aki felismerte ezt a lehetőséget és felnőtt a feladathoz az maradandó élményekkel és bőséges szakmai tapasztalattal gyarapodott.

2018. április 19., csütörtök 17:49

Foci Diákolimpia - irány a megyei döntő

Írta:

Foci Diákolimpia: a szemerés lányok magabiztos játékkal csoportelsőként jutottak tovább a megyei döntőbe.
Gratulálunk!

2018. április 19., csütörtök 17:43

Akire büszkék vagyunk - Kossuth Kornél

Írta:

Kossuth Kornél (9.H rendészeti ügyintéző) karate Európa-bajnokság kumite II. helyezés - Dabrowa Górnicza, Lengyelország
Gratulálunk!

2018. április 15., vasárnap 08:25

Szakmák Éjszakája 2018

Írta:

Immár harmadik alkalommal rendeztük meg az oktatott szakmáinkat népszerűsítő pályaorientációs rendezvényt, a Szakmák Éjszakáját.
Pénteken este 10 programmal, interaktív és szakmakipróbáló feladatokkal vártuk a Szemerében megszerezhető szakképesítések iránt érdeklődő több mint kétszáz miskolci, illetve a környező településekről érkező általános iskolást, most érettségiző tanulót, szüleiket és tanáraikat. Sok felnőtt is érdeklődött az esti tagozaton, munka mellett elsajátítható szakmáink iránt.

Képzési kínálatunk nagyon gazdag, közel 20 szakma közül választhatnak a Szemerébe jelentkezők. Ősszel nappali tagozaton 8 szakgimnáziumi és 5 szakközépiskolai osztályban kezdhetik meg tanulmányaikat intézményünkben leendő diákjaink. A rendészeti ügyintéző, a fodrász, a kozmetikus és az autószerelő szakmák iránt a legnagyobb az érdeklődés: közel hatszoros a túljelentkezés ezen szakok esetében.

Fotógalériánk ITT található!

1. oldal / 4

ELÉRHETŐSÉGEK

OM: 203060

Miskolci Szakképzési Centrum
Szemere Bertalan Szakgimnáziuma,
Szakközépiskolája és Kollégiuma

Címünk: 3529 Miskolc, Ifjúság utca 16-20.

Központi számunk: 46/360-125

Titkárság: 46/365-912