Felnőttképzési engedélyszám: E-001290/2015
OM 203060/018
9-12 140 óra |
13. 160 óra |
ESTI 96 óra |
IGAZOLÓLAP | IGAZOLÓLAP |
Az iskolai rendszerű szakképzésben folyó szakmai elméleti és gyakorlati képzést a köznevelési törvény alapján és a szakképzési törvénynek a szakmai elméleti és gyakorlati képzésre vonatkozó rendelkezései szerint kell megszervezni.
Az iskolai rendszerű szakképzés a szakmai és vizsgakövetelmények előírása mellett az adott iskolatípusra és szakképesítésre kiadott szakképzési kerettanterv alapján folyik.
A szakközépiskolai vagy szakiskolai képzésben a kilencedik évfolyamon a szakmai gyakorlati képzés az iskola tanműhelyeiben zajlik.
A tizedik és a tizenegyedik évfolyamon (sikeres szintvizsga után a kilencedik évfolyam összefüggő szakmai gyakorlatától kezdődően) a gyakorlati képzés gazdálkodó szervezeteknél történik, tanulószerződéses formában.
Szakgimnáziumban a kilencedik, tizedik évfolyamon tanműhelyben, míg a tizenegyedik és tizenkettedik évfolyamon tanműhelyben illetve külső gyakorlati helyeken történik a gyakorlati képzés.
Tizemharmadik évfolyamon jellemzően tanműhelyi képzést biztosítunk, tizennegyedik évfolyamon külső gyakorlati helyen történik a gyakorlati képzés.
Ha 5/13. évfolyamos a képzés, akkor külső gyakorlati helyen történik a gyakorlat.
Szakképzési évfolyamon a tanuló gyakorlati képzése szervezetnél a tanuló és a szervezet között gyakorlati képzés céljából megkötött írásbeli tanulószerződés alapján folyik.
A tanulószerződést a tanuló, kiskorú tanuló esetén a szülő, illetőleg a gyám és a tanuló gyakorlati képzését vállaló szervezet köti egymással, amelyet a területi kamara tart nyilván.
Tanulószerződés csak a képzés szakmai vizsgáig tartó, hátralévő teljes időtartamára köthető.